Złoto inwestycyjne. Bardzo dobry coach radzi – Inwestycja w złoto to przyszłość

złoto inwestycyjne

Inwestycja w złoto

Im bardziej rośnie cena złota, tym bardziej zwiększa się na nie popyt, co z kolei umacnia jego cenę. Sztabka złota, nawet ta najmniejsza o wadze 1 g, to świetny prezent dla członka rodziny z okazji ślubu czy komunii, wartościowa pamiątka rodzinna, która kiedyś może być pomocna w trudnej sytuacji życiowej. Złoto to nie tylko wkład w majątek rodziny, jest jedynym rodzajem inwestycji bez ryzyka niewypłacalności czy bankructwa. Zawsze możemy sprzedać złotą monetę czy sztabkę, wszędzie – w każdym państwie świata.

Bardzo dobry coach radzi – Dlatego złoto zawsze będzie w cenie?

Kupujmy monety tylko ze sprawdzonego źródła. Sztabki złota oraz złote monety o różnej wadze i wartości można kupować w Mennicy Polskiej i Skarbnicy Polskiej. Ważną cechą tego kruszcu jest to, że jego podaż jest ograniczona. Zasoby złota na kuli ziemskiej są, jakie są i nie będą się powiększać. To kolejna cecha, która sprawia, że złoto zawsze będzie w cenie. Nie można dodrukować złota, jak robi się to z pieniądzem papierowym.

Złoto inwestycyjne na kryzys

Jak wskazują doświadczenia, podczas wszelkich kryzysów ekonomicznych złoto zwykle zyskuje na wartości. Złoto jest podstawą systemów monetarnych wielu krajów. Obecnie stanowi znaczną część rezerw walutowych (w tym większości wysoko rozwiniętych). Jeszcze kilkaset lat temu każdy pieniądz mógł być wymieniony na złoto, dzisiaj wartość gotówki jest bardziej umowna. Wszystko to świadczy za tym, że złoto jest trwałą inwestycją, lepiej kupować je w sztabkach niż w wyrobach jubilerskich. Ma lepszą cenę. Niemniej zawsze jest to wartość, którą można spieniężyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *