Unijne dotacje na rozpoczęcie działalności. Akademia dobrego biznesu

Fundusze europejskie bardzo się przydają polskiej gospodarce. Od 2004 roku dofinansowanie uzyskało około 200 tys. projektów. Największe możliwości wsparcia mają małe i średnie przedsiębiorstwa. Nawet rozwijając jednoosobową działalność gospodarczą można uzyskać dodatkowe środki na rozwój. Dotacje najczęściej dotyczą regionalnych zasobów.

Akademia dobrego biznesu jest na tak

Od 2013 roku wszedł w fazę realizacji kolejny etap, w którym znaczący udział mają kredyty poręczenia i pożyczki udzielane przez pośredników finansowych, w tym banki oraz fundusze pożyczkowe i poręczeniowe. To pomoc finansowa na dużo korzystniejszych warunkach niż pozostałych kredytów komercyjnych. Część środków jest umorzona, by łatwiej przedsiębiorcy było spłacić pożyczkę.

Dotacje z unii na rozpoczęcie działalności

Jak znaleźć odpowiedni dla siebie projekt? Najlepiej w Internecie na stronie poświęconej funduszom europejskim lub w punktach informacyjnych Funduszy Europejskich. Szczególne ułatwienia mają mieszkańcy terenów wiejskich, więcej wiadomości na ten temat znajduje się na portalu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Dotację można też uzyskać, korzystając w działalności firmy z nowoczesnych technologii lub wprowadzając elektroniczne systemy dotyczące zarządzania firma czy budowania relacji z klientami. Wszelkie formy działania związane z ekologią również mogą liczyć na wsparcie funduszy europejskich. Z punktu widzenia Unii niezwykle ważne jest ustawiczne podnoszenie kwalifikacji, stąd wielkie zapotrzebowanie na szkolenia w ramach których pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Możliwości jest wiele, wystarczy po nie sięgnąć.

Rozwijaj się i rozpocznij działalność firmy z dotacji unijnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *