Srebrne monety kolekcjonerskie. Monety bulionowe

Jak zapewnić sobie godny byt, gdy już nie będzie można pracować? Nasze społeczeństwo się starzeje i bez uzdrowienia systemu emerytalnego oczekiwanie, że na starość będzie nam się dobrze powodziło, dzięki funduszom odkładanym w poczciwym ZUSie, jest mocno przesadzone. Młodzi coraz częściej zdają sobie sprawę, że wysokość ich emerytury zależy tylko i wyłącznie od ich operatywności i zaradności życiowej. Trzeba samodzielnie odkładać pieniądze i budować własny kapitał, gdyż państwowe formy zapewniania nam środków pieniężnych na starość, póki co się nie sprawdzają.

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie

Srebro i złoto są kruszcami, który przez wieki zapewniał swoim posiadaczom poczucie bezpieczeństwa. Do dzisiaj jest znakomitą formą lokaty kapitału. Złoto można zakupić w formie biżuterii (gdzie cena złota w wyrobie jest niższa) i w sztabkach lub monetach (czasem też srebrnych). Złoto najlepiej kupować w sprawdzonym źródle. Monety inwestycyjne wydawane okazjonalnie przez Mennicę Polską oraz Skarbnicę Polską są wspaniałą pamiątką, wyszukanym prezentem. To również zabezpieczenie na starość.

Monety bulionowe

Najpopularniejsze złote monety lokacyjne to południowoafrykański Krugerrand (cena obecnie to 5,5 tys. zł) amerykański Złoty Orzeł, kanadyjski Liść Klonowy. Na cenę złota wpływa nie tylko sytuacja gospodarcza , ale też polityczna na świecie. Bardzo często jest tak, że zawirowania na giełdzie czy też huśtawki cen walut nie dają poczucia stabilizacji. Złoto natomiast ma charakter uniwersalny. Można je sprzedać w każdym kraju. To daje pewność, że posiadamy mocny kapitał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *