Spotkania, gry i zabawy integracyjne dla firm

spotkania integracyjne

W dużych przedsiębiorstwach organizowanie wspólnych imprez stało się standardem. Najczęściej są to spotkania bez osób towarzyszących, ponieważ mają na celu to, by pracownicy lepiej się poznali. W zupełnie innych okolicznościach niż korytarz pracowniczy. Okazuje się, że wówczas odkrywamy u siebie nawzajem zupełnie inne cechy charakteru i zupełnie inne talenty. Istnieją firmy zajmujące się organizowaniem imprez integracyjnych.

Najlepsze spotkania integracyjne

Taka impreza, to nie tylko wieczór zakrapiany alkoholem, ale też panele dyskusyjne i treningi psychologiczne. Dyrekcja czy zarząd firmy maja okazję wówczas do obserwacji pracowników i formułowania o nich całkiem nowych osądów. Treningi psychologiczne prowadzone dosyć często w formie zabawy, testów czy rozmaitych zadań do zrealizowania, to nie tylko znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też na ujawnianie ukrytych zdolności. Trenerzy prowadzący zajęcia obserwują osobo biorące w nich udział i opiniują określone zachowania.

Gry i zabawy integracyjne

Po zadaniach rywalizacyjnych już wiadomo, kto się szybko zniechęca, kto się poddaje, a kto ma w sobie żyłkę przywódcy i świetnie sobie radzi w sytuacjach konfliktowych czy problemowych, a jednocześnie staje się niepisanym liderem grupy. To dzięki spotkaniom integracyjnym menedżerowie uzyskują taką wiedzę o swoich pracownikach. Dlatego jeśli, wyjeżdżając, sądzimy, że spędzimy 2-3 dni na wielkim alkoholowych szaleństwie, to jesteśmy trochę w błędzie. Bo szaleństwo to bywa ściśle kontrolowane, Wielki Brat zawsze jest czujny i czuwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *