Prowadzenie ksiąg rachunkowych – przychodu i rozchodu

Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, aby otworzyć biuro rachunkowe nie trzeba mieć obecnie specjalnego przygotowania, które musi być udokumentowane. Niepotrzebna jest też licencja. Będąc właścicielem, wystarczy zatrudnić pracowników, mających ukończone studia ekonomiczne, lub kursy księgowe i doświadczenie. Największą

Prowadzenie księgi przychodów

konkurencją dla biur rachunkowych, są właściciele małych firm i prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.
Prowadzenie księgi przychodów można robić samodzielnie, księgowość uproszczona nie jest skomplikowana i coraz więcej osób decyduje się na unikanie kosztów w początkowej fazie prowadzenia działalności. W internecie jest dostępnych wiele programów, odpłatnie lub całkowicie bezpłatnie, pozwalających na prowadzenie księgowości.

Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych?

Zazwyczaj program umożliwia też wystawienie faktur. Dopóki firma nie przekroczy 1 200 000 euro obrotu, można prowadzić księgowość uproszczoną, dopiero przekroczenie tej kwoty zobowiązuje do zatrudnienia księgowej lub firmy zajmującej się usługami finansowymi. Najlepiej radzą sobie większe biura rachunkowe działające jako firma zewnętrzna, współpracująca z działem księgowo-rozliczeniowym w przedsiębiorstwie. Zazwyczaj jest to organizowane w ten sposób, że w danym zakładzie pracy znajduje się minikomórka księgowa, która współpracuje z biurem księgowym jako firmą zewnętrzną. Biuro rejestrujemy jak każdą działalność gospodarczą, wpisując ją do rejestru CEDiG, wybierając rodzaj opodatkowania. Biura rachunkowe może też działać jako spółka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *