Pożyczki i kredyty dla nowych i małych firm

Pożyczki dla nowych firm

Dla przyszłej lub załozonej, niedużej firmy zachowanie płynności finansowej jest sprawą priorytetową. Wystarczy, że kontrahent lub dwóch, dla których wykonaliśmy zlecenie, ponosząc ze swojej strony koszty, nie płaci nam przez kilka miesięcy i trudności finansowe wiszą w powietrzu. Konieczność ponoszenia opłat na ZUS i US dodatkowo pogłębia nieciekawą sytuację. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą banki oferując kredyty do kont biznesowych.

Limit kredytowy dla nowych firm? Czasem konieczność

Wygodny limit kredytowy w rachunku firmowym pozwala zachować równowagę finansową. Kredytu nie trzeba spłacać w regularnych ratach, wymagane są jedynie odsetki. Jest to zatem swobodny dostęp do dodatkowych pieniędzy, z których można skorzystać, jeśli jest taka potrzeba. Wysokość odsetek jest uzależniona od kwoty, z jakiej korzystaliśmy, czyli płacimy odsetki jedynie od wykorzystanego kredytu, a nie od całej sumy. Spłaty kredytu dokonujemy w chwili wpłynięcia środków na konto.

Linia kredytowa dla małych firm

Kredyt w koncie to także dodatkowa gotówka na dowolny cel. Nie trzeba się rozliczać, przedstawiać faktur, ani sprawozdań z wykorzystania limitu. Panuje pełna dowolność, jeśli chodzi o wysokość kwot i na jaki okres zaciągamy pożyczkę.

Kredyt obrotowy dla firm

Podobnie pomocny jest kredyt obrotowy w koncie przeznaczony dla aktywnie działających firm. Tutaj okres odroczenia spłaty ma zasadnicze znaczenie. Konto firmowe można swobodnie prowadzić poprzez internet, mając pełny dostęp do wszystkich operacji, jakie są na nim dokonywane. Samodzielnie decydujemy o przeznaczeniu środków, rodzaju przelewów i wypłatach. Kredyty biznesowe najczęściej mają atrakcyjniejsze oprocentowanie niż przeznaczone dla klientów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *