Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości

W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, pożyczkę hipoteczną można wykorzystać na dowolny cel. Kredyt hipoteczny musi być przeznaczony na cele mieszkaniowe, na zakup nieruchomości bądź jej wyremontowanie.

Pożyczka z wpisaniem do hipoteki

Pożyczka z wpisaniem do hipoteki może być przeznaczona na cokolwiek, jak wyjazd na wakacje czy zakup samochodu. Z uruchomieniem pożyczki hipotecznej są jednak związane wyższe koszty oraz większa liczba formalności. Przede wszystkim trzeba wykonać na własny koszt wycenę nieruchomości (koszt 600-1200 zł). Poszczególne banki różnią się między sobą w ofercie wysokością oprocentowania. Warunki pożyczek w różnych bankach można w łatwy sposób sprawdzić w Internecie na rozmaitych rodzaju porównywarkach. Jeśli oprocentowanie w danym banku jest sporo niższe, warto zwrócić uwagę na marżę i opłaty manipulacyjne. Zazwyczaj banki, które kuszą niskim oprocentowaniem, odbijają sobie koszty w innych miejscach.

Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości

Decydując się na jakiś bank warto zorientować się, czy korzystanie z innych produktów wybranego banku (np. konta osobistego, lokat terminowych, rachunku oszczędnościowego) nie obniży kosztów pożyczki. Pożyczkę pod zastaw można wziąć nie tylko obciążając hipotekę, ale również na przykład pod zastaw samochodu. Wówczas jest to suma proporcjonalnie mniejsza. W tym przypadku trzeba spełnić kilka warunków: samochód nie może być starszy niż 12 lat, nie może być w leasingu i musi posiadać wykupioną polisę AC. Pożyczki pod zastaw są wygodną formą kredytowania szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy wystarczająco wysokich dochodów, by uzyskać potrzebne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *