Pomoc dla kredytobiorców we frankach. Uniknij pozwu zbiorowego

pozew zbiorowy kredytobiorców we frankach

Pomimo ogromnej burzy wokół kredytów zaciągniętych we frankach prognozy dla ich przewalutowania lub innych zmian na lepsze są minimalne. Kredyty we frankach są bowiem lepiej spłacane niż te złotówkowe i sytuacja kredytobiorców jest dużo lepsza statystycznie niż przy kredytach hipotecznych zaciągniętych w innych walutach czy w złotówkach. W skali całego kraju jest ponad pół miliona kredytów zaciągniętych we frankach, a większość z nich w dużych miastach.

Pomoc dla kredytobiorców we frankach

Najwięcej z nich zostało zaciągniętych w latach 2006-2008. Problemy ze spłacaniem ma niewiele ponad jeden procent frankowiczów. Zatem presja, by poprawić sytuację osób znajdujących się w sytuacji pogarszającej ich poziom życia z uwagi na spłatę kredytu we frankach jest niewielka. Banki zarabiają głównie na tzw. spreadach, czyli marży dorzucanej do kursu waluty. Jak same banki przyznają, wynagrodzenie z tytułu spreadów stanowiło istotny element opłacalności produktu kredytowego, gdyż oprocentowanie kredytów walutowych było dużo niższe niż kredytów złotówkowych. Zresztą jest tak do dziś. Obecnie można jednak spłacać kredyty bezpośrednio w walucie zadłużenia, czyli we frankach i kwestia spreadów znika jakby z horyzontu.

Pozew zbiorowy kredytobiorców we frankach

Pomysły na ratowanie frankowiczów są dosyć karkołomne. Propozycja by oddać swoje mieszkanie bądź dom bankowi w zamian za dożywotnią możliwość w nim mieszkania jest, jak sądzę, mało satysfakcjonująca dla rodzin, które często oszczędności całego życia przeznaczyły na zakup wymarzonego lokum, którego teraz miałyby się pozbyć na rzecz banku, który dotychczas, przez ostatnie 10 lat wystarczająco zarobił na spłacanych ratach. Dlatego przygotowywany jest pozew zbiorowy przez osoby które wzięły kredyt we frankach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *