Podręcznik samodzielnej nauki księgowania. A może outsorcing?

Podręcznik samodzielnej nauki księgowania

Bardzo wiele zależy od rozmachu, z jakim prowadzimy naszą firmę. Jeśli nie zatrudniamy pracowników i koncentrujemy się na jednoosobowej działalności, samodzielne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest najtańszym rozwiązaniem. Przy niewielkim zakresie prac, można pokusić się o samodzielne wystawianie faktur i prowadzenie księgi.

Podręcznik samodzielnej nauki księgowania – Odpowiedni program

Wystarczy wówczas zakupić dobry program księgowy, problemy finansowe można każdorazowo konsultować w internecie na różnego rodzaju blogach. Księgowość dla jednoosobowej działalności kosztuje w granicach 100-150 złotych miesięcznie. Można zatrudnić biuro rachunkowe stacjonarne lub online. Tych ostatnich jest coraz więcej i proponują bardzo konkurencyjne ceny. Natomiast minusem biur rachunkowych w internecie jest to, że traci się indywidualny kontakt.

Samodzielna nauka księgowania a doradztwo

Księgowa powinna doradzać, jakie rozwiązania finansowe mogą być korzystne w przypadku prowadzonej przez nas działalności. Przepisy prawne wciąż ulegają zmianom i nowelizacji, niektóre warto znać i wykorzystać. Internetowe biura traktują klienta bardziej anonimowo i trudno tutaj liczyć na wsparcie i podpowiadanie korzystnych rozwiązań. Dlatego stacjonarne biura są zazwyczaj droższe, dochodzą do tego koszty dojazdu do biura co najmniej raz w miesiącu. Kiedy zatrudniamy pracowników i firma jest VATowcem, to warto poszukać naprawdę dobrego biura, które wykaże się inicjatywą i profesjonalizmem. Szukając, dobrze jest popytać znajomych. Księgowa powinna być także doradcą i konsultantem wielu spraw strategicznych dla firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *