Fundusze nie tylko dla zamożnych inwestorów. Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym

Decydując się na funduszu inwestycyjny należy odpowiedzieć sobie na najbardziej podstawowe pytanie, czy zależy nam na zyskach w dłuższym przedziale czasowym, czy też pieniądze chcemy ulokować gdzieś na krótko i szybko zarobić. W tym pierwszym przypadku lepszy będzie fundusz akcyjny, który jest zarazem funduszem zwiększonego ryzyka, ale też i zyski są tu bardziej znaczące. W dłuższym okresie jest większa szansa na wyjście na duży plus. W krótkim okresie lepiej jest wybrać np. obligacje, które przyniosą niewielki, ale pewny przyrost pieniędzy. Dobrym sposobem jest na zmniejszanie ryzyka jest dywersyfikacja środków, czyli rozrzucenie ich do kilku funduszy. Zamiast wrzucać wszystkie pieniądze do jednego worka, podzielmy je na części, przeznaczając na zakup jednostek różnych funduszy.

Fundusz dla zamożnych inwestorów? Spytaj doradcy

Taką decyzję należy skonsultować z doradcą finansowym. Samodzielnie nie inwestujemy i nie zarządzamy naszymi pieniędzmi w funduszach. Decydujemy się jedynie na jakiś rodzaj funduszy: zrównoważony, gwarancyjny czy dynamiczny. Wartość akcji jest zmienna czasem idzie w górę, a czasem spada. Nie należy tracić głowy i wpadać w panikę. Obowiązuje zasada taniego kupowania i sprzedawania wówczas, gdy akcje pikują w górę. Hossa nie trwa nieskńczenie.

Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym

Dobry inwestor powinien umieć wyczuwać moment, gdy warto sprzedać akcje, nie kierując się emocjami. Nerwy nie są dobrym doradcą. Dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie razem z funduszem inwestycyjnym. Po każdym spadku następuje wzrost. Inwestując w fundusze trzeba zapoznać się z profilem jego działania. Warto też przyglądać się konkurencji i ustalać własną strategie działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *