Firma szkoleniowa. Załóż własne centrum-ośrodek szkoleniowy

Firma szkoleniowa to udany pomysł na własny biznes. Co ważne, nie jest to działalność licencjonowana, to znaczy nie wymaga dodatkowych uprawnień. Do wykonywania zadań i prowadzenia szkoleń można zatrudnić specjalistów.

Własny ośrodek szkoleniowy? To nie takie proste

Wyjątkiem są tu następujące dziedziny szkoleń, jak kursy w zakresie środków ochrony roślin, która wymaga wpisu do rejestru prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora oraz kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych czy prowadzenie ośrodka szkolenia kierowców. Pozostałe obszary nie są traktowane jako działalność regulowana w związku z tym nie ma potrzeby zdobywania koncesji, zezwoleń czy licencji.

Firma szkoleniowa a kwestie personalne

Jakie umiejętności powinien posiadać dobry szkoleniowiec? Zdolność efektywnego oraz interesującego przekazywania wiedzy. Powinien posiadać również zdolności komunikacyjne i interpersonalne. Praktycznie charakter szkoleń i ich tematyka są sprawą dowolną.

Centrum szkoleniowe dla każdego

Przedmiotem szkoleń otwartych mogą być umiejętności w zdobywaniu pracy, prezentowaniu siebie przyszłemu pracodawcy, pisaniu CV, szkolenia zamknięte są organizowane na potrzeby konkretnych zakładów pracy i dotyczą tworzenia strategii przedsiębiorstwa, umiejętności pracy w grupie, itd. Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia prowadzone on-line za pośrednictwem platformy e-learningowej. Szkolenia tego typu są o tyle atrakcyjne, że nie wymagają organizowania sali wykładowej, czy w przypadku szkoleń wyjazdowych zapewnienia całej logistyki związanej z transportem uczestników szkolenia, wynajmem miejsc noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *