Finansowanie startupów. Kredyt dla firm na start

finansowanie startupów

Są takie kredyty, których nie trzeba spłacać. Naprawdę, a przynajmniej w części nie trzeba spłacać.

Finansowanie startupów

Niestety, oferta ta dotyczy głównie małych przedsiębiorstw, osób otwierających właśnie działalność gospodarczą lub firm, które istnieją nie dłużej niż rok. Kredyty mają na celu ułatwienie startu. Uzyskanie kredytu jest możliwe po przedstawieniu pliku dokumentów, niemniej skoro można zyskać trochę darowanej kasy… może warto. Należy złożyć w banku biznes plan i udowodnić tym samym, że warto w naszą firmę zainwestować.

Kredyt dla firm na start – Zasady

Czy działalność przyniesie w krótkim czasie spodziewane zyski? Biznesplan powinien szczegółowo opisywać rodzaj działalności i wyjaśniać czy w ciągu ostatniego czasu korzystało się z dotacji unijnych lub podobnych kredytów. Jeśli nie, szanse uzyskania bezzwrotnej pożyczki wyraźnie wzrastają. Kwota kredytu, jaką można osiągnąć, to 25 000 złotych. W kosztorysie należy przedstawić, jakiego rodzaju inwestycje są konieczne do uzyskania planowanego zysku. Czy będzie to zakup maszyn, wynajęcie powierzchni magazynowej, czy zakup towaru. Bank po uzyskaniu wniosku w ciągu kliku dnia jest zobowiązany do podjęcia decyzji.

Start z kredytu bezzwrotnego

Uzyskanie bezzwrotnego kredytu obwarowane jest kilkoma zastrzeżeniami. Pożyczka jest udzielana na co najmniej 10 lat i przez ten czas działalność firmy musi trwać nieprzerwanie, a wpływy na konto muszą być nie mniejsze niż 1000 zł. Muszą być udokumentowane z konta firmowego przelewy do ZUSu i urzędu skarbowego. Przez cały okres kredytowania spłacamy jedynie odsetki. Regularne spłacanie odsetek to drugi warunek bezzwrotności kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *