Biznes dla każdego. Szkolenia dla urzędów lub firm

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym zagadnieniem jest rozpoznanie potrzeb firmy. Dział kadr lub dyrekcja, czyli strona zlecająca powinna uzgodnić z agencją szkoleniową zakres i tematykę kursu. Można skorzystać z gotowych szkoleń, jak bardzo często dzieje się to w przypadku np. szkoleń bhp, które łatwo jest zestandaryzować, można też opracować szkolenie dedykowane, adresowane na potrzeby konkretnej firmy.

Szkolenia jako biznes dla każdego

Szkolenia dedykowane są zazwyczaj dużo droższe, ale też są skuteczniejsze i dla firmy atrakcyjniejsze. W określeniu zapotrzebowania na szkolenie mogą wziąć udział pracownicy różnych szczebli poprzez ankietę określając problemy w pracy i trudności, jakie napotykają. Być może struktura przedsiębiorstwa nie funkcjonuje dostatecznie dobrze. W czasie rozmowy wstępnej należy ustalić obszar tematyczny i zakres problemowy oraz sposób organizacji szkolenia. Czy będzie miało ono charakter stacjonarny czy wyjazdowy. Każda forma niesie ze sobą określone wady i zalety.

Wyjazdowe szkolenia dla urzędów lub firm

Wyjazdowe szkolenia są intensywniejsze i sprzyjają integracji zespołu, stacjonarne wiążą się bezpośrednio z rozwiązywaniem problemów i trwają krócej. Każde natomiast jest zakończone testem lub certyfikatem ukończenia, o ile warsztaty miały charakter dokształcania dodatkowego.

Szkolenia – Gry i zabawy biznesowe

Wprowadzenie do szkoleń gier symulacyjnych i wykorzystanie form multimedialnych zwiększa intensywność nauki i przyciąga uwagę. Należy domagać się szerokich umiejętności ze strony trenerów szkolenia, którzy będą prowadzili zajęcia. Tylko wysokie zaangażowanie każdej ze stron w proces nauki może przynieść określone efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *