Auto kredyt. Pieniądze na start z kredytów

kredyt na auto

Pod koniec roku wielu dilerów samochodowych proponuje atrakcyjne wyprzedaże tegorocznych aut. To dobra okazja, by zmienić model na nowszy lub wziąć samochód w leasing i powiększyć firmowe koszty, uciekając przed podatkiem.

Auto kredyt – gdzie?

W internecie jest wszystko, można więc też znaleźć kalkulator kredytu samochodowego, gdzie oblicza się, który bank oferuje najkorzystniejsze warunki. Wystarczy w google wpisać kalkulator kredytu samochodowego, i gotowe. Są też strony internetowe z porównywarkami cen kredytów samochodowych. Należy zwracać uwagę na to, jakie parametry porównują, a przede wszystkim wysokość kredytu, by porównanie było wiarygodne. Nie wszystkie strony podchodzą do tego rzetelnie. Myląca jest taka sama rata, z tym że jedna do spłaty przez 5 lat, a druga przez 8. Zasadnicza różnica. Porównujmy więc nie tylko wysokość raty, ale i oprocentowanie, oraz prowizję bankową. Podobnej wysokości ratę za kredyt na przykład 100 000 zł otrzymamy przy oprocentowaniu zarówno 4%, jak i 9%. A wynika to z tego, że bank proponujący niskie oprocentowanie nadrabia zyski marżą. Okres kredytowania zazwyczaj jest wysoki i wynosi 8-10 lat.

Kredyty samochodowe na rynku

Najatrakcyjniejsze warunki proponuje ostatnio Alior Bank, chociaż największa popularnością cieszy się Deutsche Bank, choć dawno przestał mieć dobre warunki. Obecnie przy kredytach samochodowych jest to aż 11%, gdzie standardem jest ok. 8%.

Pieniądze na start z kredytów

Zanim więc zdecydujemy się na markę samochodu i dilera, warto wziąć też pod uwagę warunki kredytowania, by zniżki uzyskanej na wyprzedaży od razu nie stracić na prowizji bankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *